VIII Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim

VIII Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim

Data: 24 wrzesień w godzinach 09:15 - 17:30
Miejsce: Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku, ul. Słonimska 47/1

W trakcie zawodów zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy w konkurencjach poomsae indywidualne oraz poomsae synchroniczne par w 8 kategoriach wiekowych.

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski odbędą się zawody w poomsae indywidualnym osób niepełnosprawnych. Będzie można zobaczyć zmagania niepełnosprawnych adeptów Taekwondo Olimpijskiego w konkurencjach technicznych.


Naszą imprezę swoim patronatem objął Prezydent Miasta Białegostoku.


Wydarzeniem towarzyszącym VIII Technicznym Mistrzostwom Polski jest turniej Taekwondo Mazda Cup. Wystartują w nim adepci Taekwondo nie posiadający jeszcze uprawnień do startu w Mistrzostwach Polski.

Poomsae (czyt. pumse) to tzw. układy formalne, w których w odpowiedniej kolejności wykonuje się uderzenia i bloki. Sędziowie punktują dokładność wykonania każdego ruchu, prezentację zawodnika i jego ekspresję. W poomsae występują harmonijnie połączone wszystkie techniki obrony i ataku, kształtujące umiejętności walki z jednym lub wieloma przeciwnikami. Kolejność ruchów jest ściśle określona. Ruchy powinny być silnie, skoncentrowane i rytmiczne przy zachowaniu stabilnej pozycji ciała.

Oglądanie najlepszych zawodników z całej Polski jest dla widzów niezapomnianym przeżyciem, zarówno sportowym, jak i estetycznym.

Taekwondo to narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Obecnie jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich. W dosłownym tłumaczeniu słowo Taekwondo oznacza Tae - stopa, noga; Kwon - pięść; Do - droga, sposób.


Powiązane wpisy

  • Nie znaleziono powiązanych wpisów

Opublikowany przez

Huzar

Huzar

Paweł Baranowski