Rok 2021 się kończy więc czas na podsumowanie.

Ten rok można by określić jednym zdaniem. Daliśmy Radę!!!

Nie był to łatwy rok tak pod względem organizacyjnym, szkoleniowym jak i epidemicznym. Niemniej jednak udało nam zrealizować zdecydowaną większość naszych planów i dotrzeć szczęśliwie do końca 2021 roku. Ale od początku, nasz klub w tym roku pracował w trybie 5 Grup szkoleniowych:

 • Grupy I (4-7lat)
 • Grupy II (8-12lat)
 • Grupy III (12lat+)
 • Grupy 30lat+ (starsza młodzież)
 • Grupa Szkolna SP 24

Wielokrotnie organizowaliśmy konsultacje techniczne i kyorugi dla naszych zawodników z Białegostoku ale również z Suwałk, Knyszyna, Raczek i Bakałarzewa. Byliśmy też wielokrotnie gospodarzem konsultacji technicznych Kadry Narodowej Poomsae. Przypomnę że aktualnie z naszego klubu w KNP znajdują się Paweł Baranowski – trener oraz Patrycja Perner – zawodnik.

Gościliśmy w marcu Reprezentację Estonii która wracała do kraju po zawodach Pucharowych z Ukrainy. Startowaliśmy we wszystkich turniejach Mistrzowskich i Pucharowych Kyorugi oraz Poomsae które były organizowane w naszym kraju.

Zorganizowaliśmy dwa Egzaminy na stopnie uczniowskie i jeden Egzamin na stopnie Mistrzowskie. I tu należy nadmienić iż nasi zawodnicy zdali na:

 • Patrycja Perner – 2 Poom
 • Cezary Poczobutt Odlanicki – 2 Dan
 • Urszula Wardzińska – 1 Dan
 • Andrzej Tomaszuk – 1 Dan
 • Kamil Safinoski – 1 Dan

Nasi najlepsi zawodnicy brali udział w Centralnym Zgrupowaniu Kadr Narodowych w Pucku. Byliśmy organizatorami kilku akcji charytatywnych oraz uczestnikami akcji organizowanych przez inne fundacje. XIII Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim, VI Techniczne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych oraz Puchar Polski Poomsae Białystok 2021 były organizowane przez nasz Klub przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Wspomniane wydarzenia uzyskały Honorowy Patronat Wojewody Podlaskiego Pana Bohdana Paszkowskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Artura Kosickiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku Pana Tadeusza Truskolaskiego. Podczas tych zawodów zdobyliśmy Drużynowo I m-ca. Zorganizowaliśmy również Huzar Taekwondo Cup oraz Huzar Taekwondo Festival jako turnieje towarzyszące do wymienionych wcześniej wydarzeń.

Do najbardziej utytułowanych zawodników tym roku należy zaliczyć:

 • Patrycja Perner aktualna (wielokrotna) Mistrzyni Polski zdobywczyni 3 złotych medali w Pucharach Polski Warszawa, Białystok, Warszawa, wielokrotna zdobywczyni tytułu Najlepszy Technik Zawodów oraz aktualnie członek Kadry Narodowej Poomsae
 • Wiktoria Winkiewicz aktualna Mistrzyni Polski w Poomsae oraz zdobywczyni I m-ca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kyorugi (walkach) oraz w Poomsae
 • Bartosz Sowula aktualny Mistrz Polski w Poomsae oraz wielokrotny złoty medalista Pucharów Polski w sumie w tym sezonie zdobył 6 złotych medali i 1 brązowy
 • Nataniel Ołowniuk aktualny Wicemistrz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kyorugi (walka sportowa) i Poomsae
 • Anna Ochałek aktualna Mistrzyni Polski w Poomsae
 • Jakub Grzybowski aktualny (wielokrotny) Mistrz Polski w Poomsae

Wyróżnić należy przy tej okazji:

 • Kamil Kochanowski – zdobył srebro na Pucharze Polski Juniorów
 • Cezary Poczobutt Odlanicki – bardzo pracowity i rzetelny
 • Evelina Bilida – bardzo duże zaangażowanie i postępy
 • Aliona Haroshka – bardzo duże zaangażowanie i postępy
 • Aleksandra Krupa – bardzo duży progres i bardzo duże rokowania
 • Martyna Pietkun – duży potencjał
 • Julia Dryl, Natalka Kolenda, Amelia Ochałek, Lina Duz – bardzo dobrze rokują.

Przepraszam że wymieniłem tylko część zawodników ale nie sposób wszystkich wymienić. Pozwoliłem sobie napisać to sprawozdanie w luźnej formie ponieważ jak co roku dużo tego wszystkiego było, a samopoczucie nie pozwala mi na szerokie pisanie. Nie mniej jednak najważniejsze rzeczy zostały zaznaczone.

Dziękuję wszystkim za ten rok zwłaszcza Urszula Wardzinska która bardzo mi pomaga i wkłada w to co się dzieje swoje całe serce oraz wszystkim tym którzy nasz wspierają i pomagają przy organizacji naszych działań, bez Waszej Pomocy organizowanie tak dużych wydarzeń w tak trudnym czasie jak teraz było by bardzo, bardzo trudne.

Jeszcze raz stokrotne dziękuję i życzę wszystkim aby ten Nowy nadchodzący 2022 rok był znacznie lepszy niż mijający 2021 i aby w tym nadchodzącym roku spełniły się wasze wszystkie sportowe i osobiste marzenia!!!

Pozdrawiam Paweł Baranowski 👊💪💪💪👊