O nas

Kilka słów o klubie

Początki klubu sięgają roku 1992. Od tego czasu przeszliśmy kilka istotnych zmian organizacyjnych i od roku 2014 działamy w formie Stowarzyszenia. Aktualnie jesteśmy dynamicznie rozwijającym się klubem sportowym, posiadającym Licencję Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

Obecnie zrzeszamy około 250 zawodników i zawodniczek z terenu Województwa Podlaskiego. W naszych szeregach trenuje aktualnie 14 medalistów Mistrzostw Polski w tym wielokrotni Mistrzowie Polski oraz wielokrotni Stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku.

Nasi zawodnicy od kilku lat są regularnie powoływani do kadr narodowych. Obecnie trzech najlepszych technicznie zawodników BKT HUZAR otrzymało powołanie do Kadry Narodowej Poomsae.

Zarząd PZPO potwierzył również funkcję Trenera Kadry Narodowej Pawłowi Baranowskiemu – Prezesowi BKT HUZAR oraz posiadaczowi stopnia mistrzowskiego 5 DAN.

Od 5 lat nieprzerwanie, BKT HUZAR zajmuje drużynowo czołowe miejsca podczas wszystkich zawodów technicznych rozgrywanych w Polsce, co świadczy o wysokim poziomie szkolenia w klubie. Trenujemy wielu utalentowanych i obiecujących młodych zawodników i zawodniczek, którzy już zdobywają najwyższe miejsca na zawodach dedykowanych dla poszczególnych kategorii wiekowych i celem naszym jest by umożliwić im dalszy rozwój i doskonalenie się w tym sporcie.

Naszą dumą i sukcesem, jest organizacja przez nasz Klub w Białymstoku Technicznych Mistrzostw Polski w 2015 , 2016, 2017, 2018 i 2019 roku, Pucharu Polski Poomsae w 2016, 2017, 2018 i 2019 roku oraz Technicznych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w 2016, 2017, 2018 i 2019 roku.

Podczas tych imprez gościliśmy łącznie ponad 1500 zawodników z terenu całej Polski, promując przy okazji Białystok i całe Podlasie.

Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego wydał naszemu klubowi promesę na rok 2020, na organizację kolejnych, XII Technicznych Mistrzostw Polski, V Technicznych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych oraz Pucharu Polski Poomsae, ugruntowując tym samym pozycję Białostockiego Klubu Taekwondo HUZAR jako lidera na polskiej scenie taekwondo w konkurencji technicznej poomse.

Wielokrotnie gościliśmy na pokazach ogranizowanych przez Centrum Kultury Korei przy Ambasadzie Republiki Korei w Warszawie, biorąc udział w corocznych pokazach taekwondo podczas organizowanych przez wspomniane instytucje Dni Kultury Korei.

NASZE OSIĄGNIĘCIA W LICZBACH

Od 5 lat nieprzerwanie, BKT HUZAR zajmuje drużynowo czołowe miejsca
podczas wszystkich zawodów technicznych rozgrywanych w Polsce.

0
Złotych Medalistów
0
Wszystkich Medalistów
0
Zorganizowanych Technicznych Mistrzostw Polski
0
Zorganizowanych Pucharów Polski
0
Zorganizowanych Technicznych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych
Zespół

Nasi Trenerzy

Paweł Baranowski

Paweł Baranowski

Trener, Prezes klubu

Założyciel i Prezes Klubu HUZAR. Trener wszystkich białostockich sekcji taekwondo posiadający stopień 5 DAN, Trener Kadry Narodowej Poomsae, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Poomsae. Odznaczony w 2019 r. przez MSiT Witolda Bańkę Brązową Odznaką “Za zaslugi dla Sportu”.

Przemysław Parzych

Posiadacz stopnia mistrzowskiego 1 DAN, licencjonowany instruktor Taekwondo i medalista Mistrzostw i Pucharu Polski w Poomsae, w tym tego organizowanego przez Ambasadę Korei. Aktulany techniczny Mistrz Polski seniorów.