Grupa II (8-12 lat)

 

Taekwondo to bardzo efektowna i dynamiczna sztuka walki wywodząca się z Korei. W 2000 roku stało się dyscypliną olimpijską – tym samym jest obecnie jedyną, obok judo, azjatycką sztuką walki na igrzyskach olimpijskich.

Taekwondo to obecnie najliczniej uprawiana sztuka walki na świecie. Dzięki ogólnorozwojowym ćwiczeniom o różnym stopniu zaawansowania można rozpocząć treningi w każdym wieku.

Zapraszamy wszystkie starsze dzieci i nastolatków w wieku od 8 do 12 lat do drugiej grupy treningowej w naszym klubie. Starsze dzieci uczą się techniki, metod samoobrony i stawiają pierwsze kroki w nauce walki sportowej. Kształtowana jest w nich postawa dyscypliny, szacunku do siebie nawzajem, mają okazję wyładować swoją energię w bezpieczny i kontrolowany sposób. Dodatkowo poprzez ćwiczenia fizyczne i pod okiem profesjonalnego trenera poprawiają swoją sylwetkę, korygują wady postawy, uczą się techniki i koordynacji.

W dzisiejszych czasach kluby sportowe i trenerzy coraz częściej przejmują również rolę rodziców i wychowawców, mając tym samym znaczący wpływ na kształtowanie młodego pokolenia.

Paweł Baranowski

Paweł Baranowski

Trener, Prezes klubu

Założyciel i Prezes Klubu HUZAR. Trener wszystkich białostockich sekcji taekwondo posiadający stopień 5 DAN, Trener Kadry Narodowej Poomsae, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Poomsae. Odznaczony w 2019 r. przez MSiT Witolda Bańkę Brązową Odznaką “Za zaslugi dla Sportu”.

Zadzwoń i zapisz swoje dziecko na DARMOWE LEKCJE!
W celu sprawdzenia terminów i miejsca treningów II grupy przejdź do grafiku!