Grupa I (4-7 lat)

 

Taekwondo to bardzo efektowna i dynamiczna sztuka walki wywodząca się z Korei. W 2000 roku stało się dyscypliną olimpijską – tym samym jest obecnie jedyną, obok judo, azjatycką sztuką walki na igrzyskach olimpijskich.

Taekwondo to obecnie najliczniej uprawiana sztuka walki na świecie. Dzięki ogólnorozwojowym ćwiczeniom o różnym stopniu zaawansowania można rozpocząć treningi w każdym wieku.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 4 do 7 lat do najmłodszej grupy treningowej w naszym klubie. Dzieci głównie poprzez zabawę zdobywają swoje pierwsze doświadczenia ze sztuką walki. Uczą się dyscypliny, szacunku do siebie nawzajem, mają okazję wyładować swoją energię w bezpieczny i kontrolowany sposób. Dodatkowo poprzez ćwiczenia fizyczne i pod okiem profesjonalnego trenera poprawiają swoją sylwetkę, korygują wady postawy, uczą się techniki taekwondo sportowego i samoobrony, a tym samym poprawiaja swoja koordynację.

W dzisiejszych czasach kluby sportowe i trenerzy coraz częściej przejmują również rolę rodziców i wychowawców, mając tym samym znaczący wpływ na kształtowanie młodego pokolenia.

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA

  • profilaktyka wad postawy (elementy gimnastyki korekcyjnej)
  • podniesienie poczucia własnej wartości
  • nauka dyscypliny, szacunku i poszanowania innych…
  • nauka samokontroli, panowania nad emocjami
  • rozładowanie energii w bezpieczny i kontrolowany sposob,
  • nauka taekwondo i doskonała samoobrona
  • dobra zabawa
  • podniesieie tężyzny fizycznej i ogólnej sprawności fizycznej
Paweł Baranowski

Paweł Baranowski

Trener, Prezes klubu

Założyciel i Prezes Klubu HUZAR. Trener wszystkich białostockich sekcji taekwondo posiadający stopień 5 DAN, Trener Kadry Narodowej Poomsae, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Poomsae. Odznaczony w 2019 r. przez MSiT Witolda Bańkę Brązową Odznaką “Za zaslugi dla Sportu”.

Zadzwoń i zapisz swoje dziecko na DARMOWE LEKCJE!
W celu sprawdzenia terminów i miejsca treningów I grupy przejdź do grafiku!